Strach ze smrti

Strach ze smrti občas pociťuje skoro každý, nejvíce se ale bojí právě ti, kterých se umírání aktuálně týká ať už z důvodu nevyléčitelné nemoci nebo nadešlého stáří. Bývá provázen velmi úzkostlivými stavy. Strach z neznáma, obavy o naše blízké nebo i náš v životě nabytý majetek - od toho všeho se umírající musí odpoutat a smířit se s tím, že jeho pobyt na této planetě je u konce. Ale jsou i lidé, kteří se vyloženě těší, až se konečně odpoutají od fyzického těla a pozemských záležitostí - těší se "domů". Není čeho se bát, procesem umírání si projde úplně každý, a je to naprosto v pořádku; mnoho z nás již zemřelo - a znovu se narodilo - mnohokrát. Jaký by jinak měl život smysl?

Nebojte se o smrti a umírání mluvit. Nebojte se někomu s vašimi obavami a starostmi svěřit, někomu, komu důvěřujete a víte, že vás nezklame. Mluvte o tom, úleva nemůže přijít, pokud svoje strachy, obavy a ubíjející pocity v sobě dusíte. Není za co se stydět - bát a trápit se je lidské, jsme jen lidé.


 

Přišli jsme na tento Svět nejen proto, abychom tady žili, ale abychom také pokojně a důstojně zemřeli, odevzdali tělo zpět Zemi a vrátili se domů.

Tyto stránky o strachu ze smrti byly stvořeny nejen díky nedostatečné informovanosti lidí o skutečné podstatě života, umírání a smrti, ale také díky cíleným činům a záměrům ze stran lidí, kteří si myslí, že svět patří jenom jim, a proto zneužívají informačních a mediálních technologií k matení skutečností, potlačování pravé víry a lásky a vnucování vlastních představ, jak má život a smrt vypadat.

Profil autora webu na Facebooku: www.facebook.com/vlasta.bednaru.