Profil autora webu na Facebooku: www.facebook.com/vlasta.bednaru.

Kniha návštěv

Poděkování

Martin | 26.02.2016

Moc krásně napsané. S citem a mírem v duši autora. Tímto mu moc děkuji ... :-)

Děkuji

Lucie | 11.09.2015

mám tak obrovsky strach...dekuji tomu,co zalozil tyto stranky,ktere me uklidni

dobré stránky

zdeněk | 20.08.2015

Za sebe můžu prohlásit, že to jsou dobré stránky a že na mě zapůsobily. Hlavně to, že lidé, kteří žijí beze strachu ze smrti a mají radost ze života, tak že odcházejí z tohoto světa také beze strachu. Myslím, že spousta strachu a úzkosti v životě má svůj původ právě v tom základním strachu a to je strach ze smrti. Pokud nebudeme mít strach ze smrti, odpadnou i běžné strachy a úzkosti.
Děkuji.

živo a smrt

pepíno | 21.07.2015

Lidi jsme bohu žel součást přírody... takže, sopka meteorit a hotovo! Ale každej má nárok myset si co chce! Mě nejvíc štve že mám problém otočit se na druhej bok a to bude po smrti problém.....Ale snad bůh pomůže!!

Zdenek | 21.12.2014

ja jsem na konci už dal nemohu vše jsem zbabral tak končim

Re:

Blanka | 08.01.2015

Mate si zivot uzivat a ne takhle premyslet. Jinak kdo spacha sebevrazdu, tak jeho duse bude bloumat mezi zlymi duchy, hodne stesti

Re: Nevzdávej se

Martin | 26.02.2016

Vše zbabrané lze napravit. Tvým dobrovolným odchodem to zbabráš ještě víc !!! :-(

Nezasloužené utrpení za života a další otázky

Zuzana | 01.11.2014

Dobrý den všem, kteří se zabývají smrtí, mám pár otázek více ze života.. Dokázal by mě někdo přesvědčit o tom, že utrpení lidí, kteří sami nikdy nikomu neublížili a nemají možnost se bránit, má nějaký smysl? Zotročované ženy, týrané děti, kdokoliv stíhaný jednou životní ranou za druhou, lidé topící se v bolestech a v trápení.. mnohdy bez šance nalézt východisko z takové situace.. Tito lidé se těžko na život budou dívat jako na dar a radost. Zde je smrt zřejmě opravdu vysvobozením. Jaký má však smysl jejich život? Pokud existuje ona síla či láska po smrti, ať už tomu dáme jakékoliv jméno, proč toto dovolí a připustí? Další otázka.. kde se berou nové a nové duše, když lidí na této planetě přibývá? Proč jsme vlastně vystavováni životu a všem rizikům s ním spojeným, včetně vlastních slabostí a selhání, kdy např. někomu i ublížíme? K čemu je celá tato hra? Kdo si ji na nás vymyslel a proč? Proč nevíme to nejpodstatnější, co nás tak zajímá? Odkud jsme, proč tady jsme, co bude dál, po smrti? Proč to nevíme všichni a nejsme si tím jisti stejně jako tím, že hlad zaženem jídlem? A proč nás to tak zajímá? Ráda bych nalezla odpověď na tyto otázky, jinak moje duše nenajde klid.. Pokud by se zde mezi čtenáři našel někdo moudrý, kdo by mi to dokázal vysvětlit, byla bych mu velice vděčná. Přeji všem krásný den..

Re: Nezasloužené utrpení za života a další otázky

nina.kocanova@seznam.cz | 13.12.2014

Stačí si uvědomit, že všechny bláboly o smyslu života jsou blbost. Život je forma hmoty. Často říkávám (je to múj citát), že život vznikl, aby se hmota podívala sama na sebe. Dám-li tomu vědečtější formu, povím, že život je protipól entropie. Zatímco vlivem entropie vznikají stabilní systémy, díky životu vznikají systémy nestabilní. Tak se dostaneme na ateistickou, materiální bázi a zbavíme se přihlouplých otázek. Být takovýmto člověkem není nic zoufalého, naopak, jsem svobodnější a vidím věci, jaké doopravdu jsou. Možná se lidé bojí této jdnoduché pravdě podívat do očí, protože by si chtěli požít ještě někde na věčnosti. Z hlediska přírody, evoluce a podobně je to nesmysl. Staré umírá, aby se narodilo nové, lepší, životaschopnější. Co bychom v nebi dělali se všemi těmi neandertálcemi a předky?
Stačí přestat mít o sobě iluze, přestat se chápat, jako něco nesmírně cenného pro vesmír a uvědomit si, že jsme sice součást vesmíru, ale jen zanedbatelná. A na smrti opravdu není nic nespravedlivého - všichni umírají.

Re: Re: Nezasloužené utrpení za života a další otázky

heri | 28.03.2016

Kde je tedy hranice mezi živou a mrtvou hmotou?
Proč by se měli předkové hromadit v nebi? To je naivní představa.
Jste zároveň cennou i nepatrnou.

1 | 2 | 3 | 4 >>

Profil autora webu na Facebooku: www.facebook.com/vlasta.bednaru.