Nové diskuzní fórum ZdraveMysleni.cz.

Tato diskuze byla uzavřena z důvodu přesunutí na nové diskuzní fórum.
Nové příspěvky prosím vkládejte na www.zdravemysleni.cz/strachzesmrti.

Admin.

 

Kniha návštěv

Zdenek | 21.12.2014

ja jsem na konci už dal nemohu vše jsem zbabral tak končim

Re:

Blanka | 08.01.2015

Mate si zivot uzivat a ne takhle premyslet. Jinak kdo spacha sebevrazdu, tak jeho duse bude bloumat mezi zlymi duchy, hodne stesti

Nezasloužené utrpení za života a další otázky

Zuzana | 01.11.2014

Dobrý den všem, kteří se zabývají smrtí, mám pár otázek více ze života.. Dokázal by mě někdo přesvědčit o tom, že utrpení lidí, kteří sami nikdy nikomu neublížili a nemají možnost se bránit, má nějaký smysl? Zotročované ženy, týrané děti, kdokoliv stíhaný jednou životní ranou za druhou, lidé topící se v bolestech a v trápení.. mnohdy bez šance nalézt východisko z takové situace.. Tito lidé se těžko na život budou dívat jako na dar a radost. Zde je smrt zřejmě opravdu vysvobozením. Jaký má však smysl jejich život? Pokud existuje ona síla či láska po smrti, ať už tomu dáme jakékoliv jméno, proč toto dovolí a připustí? Další otázka.. kde se berou nové a nové duše, když lidí na této planetě přibývá? Proč jsme vlastně vystavováni životu a všem rizikům s ním spojeným, včetně vlastních slabostí a selhání, kdy např. někomu i ublížíme? K čemu je celá tato hra? Kdo si ji na nás vymyslel a proč? Proč nevíme to nejpodstatnější, co nás tak zajímá? Odkud jsme, proč tady jsme, co bude dál, po smrti? Proč to nevíme všichni a nejsme si tím jisti stejně jako tím, že hlad zaženem jídlem? A proč nás to tak zajímá? Ráda bych nalezla odpověď na tyto otázky, jinak moje duše nenajde klid.. Pokud by se zde mezi čtenáři našel někdo moudrý, kdo by mi to dokázal vysvětlit, byla bych mu velice vděčná. Přeji všem krásný den..

Re: Nezasloužené utrpení za života a další otázky

nina.kocanova@seznam.cz | 13.12.2014

Stačí si uvědomit, že všechny bláboly o smyslu života jsou blbost. Život je forma hmoty. Často říkávám (je to múj citát), že život vznikl, aby se hmota podívala sama na sebe. Dám-li tomu vědečtější formu, povím, že život je protipól entropie. Zatímco vlivem entropie vznikají stabilní systémy, díky životu vznikají systémy nestabilní. Tak se dostaneme na ateistickou, materiální bázi a zbavíme se přihlouplých otázek. Být takovýmto člověkem není nic zoufalého, naopak, jsem svobodnější a vidím věci, jaké doopravdu jsou. Možná se lidé bojí této jdnoduché pravdě podívat do očí, protože by si chtěli požít ještě někde na věčnosti. Z hlediska přírody, evoluce a podobně je to nesmysl. Staré umírá, aby se narodilo nové, lepší, životaschopnější. Co bychom v nebi dělali se všemi těmi neandertálcemi a předky?
Stačí přestat mít o sobě iluze, přestat se chápat, jako něco nesmírně cenného pro vesmír a uvědomit si, že jsme sice součást vesmíru, ale jen zanedbatelná. A na smrti opravdu není nic nespravedlivého - všichni umírají.

rozlouceni

monika | 27.09.2014

život me neba jsem rozhodnuta chci umřít citim ze jsem jeden velky omyl

"domu"

Helena | 04.06.2014

Píšeš tam, že po smrti se vrátíme "domu"... kam? kde to je?

Re: "domu"

Vlastík | 05.06.2014

Domů? Je mi líto, ale ani sám nevím. Cítím, že je to tam, kde se naše duše zrodily, kde vznikly. Tam, kde nám všem bude jen dobře. A když duše bude chtít, může se znovu na Zemi narodit.

Re: "domu"

nina | 13.12.2014

Do země, do prachu, do neživé hmoty, aby se mohla dál přetvářet. Neexistuje žádná věčnost, nebe, peklo, ani domov pro duše zemřelých. Ba ani duše neexistuje - i naše emoce jsou projevem hmoty.

Poradte

Jirka | 09.02.2014

Je mi 45 let a vse v zivote co jsem mohl jsem podelal,tim ze ziju ublizuju lidem ale bojim se smrti,nebo respektive bolesti pri umirani.Poradite mi tady nekdo jak rychle a co nejmene bolestive umrit?Driv nez me zacnete odsuzovat za mou zbabelost,premyslejte o tom ze nekdy se jit dal neda,protoze kdyz neni nadeje,vira,neni prace a je jen beznadej a zoufalstvi,pak je prece smrt vysvobozeni

Re: Poradte

Eva | 16.02.2014

Ahoj Jirko. Neodsuzuju Tě za Tvoji "zbabělost". Dokonce Ti naprosto rozumím. Mně je sice o pár let víc (o to je to horší) a taky mám pocit, že všechno co jsem mohla, jsem v životě p.....a. Navíc tahle společnost zrovna nenahrává lidem v mém věku a začít znovu a s čistým štítem se zdá nemožné. Nemluvě o vnitřním utrpení - co člověka užírá zevnitř. A také pocit, že i ty materiální věci jsou neřešitelné. Ale věř mi, že je to hlavně absence někoho, kdo Tě vyslechne, pomůže nasměrovat, dá Ti sílu a umožní Ti podívat se na všechny problémy i z jiného úhlu. Většina problémů má své řešení - někdy bohužel jsou hodně bolestná, ale dá se. Jen většinou nevíme jak na to.

1 | 2 | 3 >>